skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

24 kwietnia 2017, 13:48 Symetryczne mocne kino

Mocne, wstrząsające, brutalne, ale też mądre i wyjątkowo sentymentalne – tak o filmie w reżyserii Konrada Niepolskiego pt. „Symetria” piszą internauci.

Na pokaz tej polskiej produkcji z 2003 r. zaprasza Fundacja Kultury bez Barier. Film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących będzie można zobaczyć w najbliższą środę 26.04.2017 o godzinie 17:30 w Mazowieckim Instytucie Kultury przy ul. Elektoralnej 12 w Warszawie.
Na pokaz można przyjść z dziećmi i zaprowadzić je na zajęcia edukacyjno-rozrywkowe z wykwalifikowanymi animatorami. W czasie, kiedy dorośli będą delektować się kulturą, najmłodsi będą uczestniczyć w różnorodnych zabawach i czerpać z tego radość! Organizatorzy zapewniają pętlę indukcyjną i słuchawki do audiodeskrypcji. Czas trwania filmu: 1 h 39 min.
Fundacja zaprasza wszystkich: pełnosprawnych i niepełnosprawnych.
Więcej o filmie:
„Symetria” to historia 26-letniego Łukasza, który ukończył studia na wydziale geografii, lecz aktualnie jest bezrobotny. Został on aresztowany pod zarzutem napadu rabunkowego dokonanego na staruszce. W wyniku zbiegu okoliczności zostaje oskarżony i osadzony w areszcie śledczym. Wybiera celę grypsujących (elity więziennej) i stopniowo wchodzi w świat reguł i systemu wartości świata przestępczego. Razem z nim w celi siedzą również Dawid, intelektualista, osadzony za zabicie gwałciciela żony, gangsterzy Siwy i Kosior, żołnierz mafii Albert oraz Roman – osadzony za niepłacenie alimentów. Łukasz powoli godzi się z tym, że nie ma to większego znaczenia, że jest niewinny – najważniejszy jest fakt, że jest uwięziony – i przystosowuje się do nowego środowiska. Zmusza go to do nowych wyborów i zajęcia stanowiska w dramatycznych okolicznościach. Do celi, w której siedzi, zostaje przydzielony nowy więzień – pedofil. Współosadzeni poniżają go na każdym kroku. W końcu zabijają go, skręcając mu kark i wieszając na kracie pozorują samobójstwo. Tymczasem dzięki działaniom adwokata, oraz z powodu niewystarczającej ilości dowodów, prokuratura zamierza umorzyć śledztwo przeciwko Łukaszowi.
Zarówno na pokaz filmowy i zajęcia dla najmłodszych wstęp wolny, lecz obowiązuje rezerwacja miejsc: Anna Turkosz
aniat@kulturabezbarier.org, tel./SMS 661-543-035
UWAGA! Jeśli planują Państwo zabrać ze sobą pociechy, organizatorzy proszą o podanie wieku dzieci oraz ewentualnie charakter niepełnosprawności dziecka.
Rezerwacje przyjmowane będą do 25 kwietnia do godziny 18:00.