skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

19 kwietnia 2017, 10:10 Gruzja w Warszawie

Polski Związek Niewidomych i Gruzińska Organizacja Momavalickheba Dges („Jutro zaczyna się dziś”) działająca na rzecz osób niepełnosprawnych, mają zaszczyt zaprosić 20 kwietnia 2017 r. o godzinie 12.00 do Tyflogalerii PZN (Warszawa, ul. Konwiktorska 7) na niezwykłą wystawę Artysty z Gruzji Giorgi Qobelashvili.

Giorgi Qobelashvili ­− gruziński artysta plastyk, ukończył Wydział Malarstwa Państwowej Akademii Sztuk Pięknych w Tbilisi. Ociemniały w wieku dorosłym, kontynuuje swoją twórczość malarską. Wypracował własną technikę malowania z pamięci, w której posługuje się głównie czarną farbą akrylową. Jego obrazy są zarazem realistyczne i abstrakcyjne, energetyczne i subtelne. Tworzy zachwycająco piękne, pełne artystycznej wrażliwości portrety, martwe natury oraz pejzaże, poświęcone głównie tematowi starego Tbilisi i fragmentom literackim. Odbiorcy mogą dostrzec w jego obrazach różnorodność świata zapamiętanego z przeszłości oraz emocje, te pozytywne, związane z relacjami z bliskimi ludźmi, jak również doświadczenie cierpienia. Jego prace były dotychczas prezentowane na wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Gruzji i za granicą, gdzie wzbudzały duże uznanie wśród odwiedzających je gości i krytyków sztuki.

Patronem honorowym jest Ambasada Gruzji w Polsce.

Sponsorami wystawy są: Tbilisi City Hall, TPC Bank w Tbilisi.

Gruzińskimi potrawami poczęstuje nas restauracja „Tbilisi” w Warszawie.

Prosimy uprzejmie o potwierdzenie udziału mailem: gwuls@pzn.org.pl lub telefonicznie: 22 831 22 71 wew. 258; 22 635 52 84