skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

17 listopada 2016, 13:12 Turystyka bez barier

W 2015 roku Polacy wzięli udział w blisko 40 mln wyjazdów krajowych. Jednak, jak wynika z danych GUS, w minionym roku wyjechał gdzieś zaledwie co drugi Polak. 14 proc. z nich to osoby niepełnosprawne.

„Turystyka bez barier” to najnowszy trend na rynku. Branża turystyczna szukający nowych możliwości na zwiększenie obrotów i zysku coraz częściej zwraca się w stronę klientów z niepełnosprawnościami. Temat ten będzie przedmiotem konferencji „Turystyka bez barier” organizowanej w ramach międzynarodowego projektu APP TOUR YOU. Jest ona adresowana specjalnie do przedsiębiorców i organizacji działających w obszarze szeroko rozumianej turystyki, w tym zwłaszcza w branży hotelarskiej i gastronomicznej.

Głównym celem konferencji jest prezentacja opracowywanych w projekcie nowych modeli szkoleniowo-wdrożeniowych w zakresie turystyki dla wszystkich. Poruszany będzie również temat turystyki bez barier w Polsce, jej uwarunkowań, szans oraz przeszkód w jej wdrażaniu.

Konferencja odbędzie się 28.11.2016 r. w godz. 10:30–14:30 przy ul. Zielnej 39 w Warszawie. Szczegółowy program znajdą Państwo pod adresem: https://indd.adobe.com/view/5fb3a71a-801d-441d-b315-303d6b2de10a

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, osoby zainteresowane proszone są o potwierdzenie udziału w konferencji poprzez kontakt mailowy na adres p.nowakowski@asm-poland.com.pl bądź telefoniczny na nr (24) 355 77 24.

Pomieszczenia są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Organizator zapewnia także tłumaczenie konferencji na język migowy.

Organizatorem konferencji jest firma badawcza ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku.

http://www.apptouryou.eu/

Konferencja w ramach projektu APP TOUR YOU. Patronat honorowy PTTK.