skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

14 listopada 2016, 10:48 Pokazy bez barier w Warszawie i Rzeszowie

Fundacja Kultury bez barier zaprasza na pokazy filmów w Warszawie i Rzeszowie.

Harmonogram spotkań:

  • 14.11.(poniedziałek), g.16:30 – pokaz filmu „Nasza młodsza siostra” w reż. Hirokazu Kore-edy z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, czas trwania 128 minut
  • 21.11 (poniedziałek), g.16:30 – pokaz filmu „Ja, Daniel Blake” w reż. Kena Loacha z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, czas trwania 100 minut
  • 21.11 (poniedziałek), g.17:30 – Mazowiecki Instytut Kultury (Elektoralna 12) – pokaz filmu „Nasza młodsza siostra” w reż. Hirokazu Koreedy z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, czas trwania 128 minut
Pokazy odbędą się
14 i 21 listopada - Teatr Maska w Rzeszowie, ul. Mickiewicza 13, Rzeszów
21 listopada – Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12, Warszawa

Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc:
Anna Żórawska
rezerwacje@kulturabezbarier.org
tel./SMS – 512 396 475
Po pokazie w Rzeszowie zapraszamy na dyskusję i warsztaty prowadzone przez Grażynę Kopeć. Czas trwania: 40 minut. Zapewniamy tłumaczenie na język migowy i pętlę indukcyjną.
Więcej o filmach:
Nasza młodsza siostra (produkcja Japonia) – subtelna opowieść o miłości i bliskości.
Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.
Film Hirokazu Kore-edy, jednego z najbardziej uznanych współczesnych reżyserów, to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście. Na tle niezwykłej przyrody opowiada poruszającą historię o skomplikowanych emocjach, poszukiwaniu siebie i powstawaniu prawdziwej rodziny.
Dystrybutorem filmu jest Gutek Film.
Ja, Daniel Blake (produkcja Francja, Wielka Brytania) – film uhonorowany najważniejszą nagrodą canneńskiego festiwalu.
To niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o rentę, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i głęboką przyjaźń.
Dystrybutorem filmu jest M2Films.
Projekt „Wędrujący Dom Kultury” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Edukacja Kulturalna.