skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

10 listopada 2016, 12:43 W rytmie tanga na Woli

Fundacja Kulturo zaprasza w listopadzie do świętowania stulecia stołeczności warszawskiej Woli w rytmie tanga. Organizatorzy projektu „Tango dla Woli” przygotowali dla uczestników wiele atrakcji: międzypokoleniowe warsztaty tanga, a także fuzyjny koncert artystów z Polski i Argentyny.

Już od 14 do 23 listopada w Wolskim Centrum Kultury odbywać się będą wydarzenia pełne energii i siły tanga. Ich celem będzie uczczenie stulecia przyłączenia dzielnicy Wola do miasta Warszawa. Osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział m.in. w dostępnych dla wszystkich lekcjach tanga. Tango to taniec o wyjątkowo integrującym charakterze, którego uczyć się można na każdym etapie życia. Międzypokoleniowe warsztaty poprowadzi polsko-argentyńska para, która zaprosi uczestników na spotkanie z emocjami i radością tańczenia tanga. Będzie mógł w nich uczestniczyć każdy zainteresowany, bez względu na wiek - w tym osoby niewidome.
Co ważne, tango w Warszawie ma już ponad stuletnią tradycję. To tu narodził się fenomen polskiego tanga (śpiewanego i tworzonego przez polskich artystów, pełnego polskiego charakteru i subtelności). W jego historii nie brakuje też wątków wolskich. Na Woli mieszkała m.in. śpiewająca polskie tanga Hanka Ordonówna, a przy ulicy Płockiej działały firmy fonograficzne wydające płyty z polskimi tangami. Dlatego też pomysłodawcy tangiem chcą połączyć uczestników w idei świętowania wolskiego jubileuszu.
Kulminacyjnym elementem projektu będzie koncert finałowy, w którym wystąpią charyzmatyczne artystki z Argentyny (Liliana Manski) i Polski (Magdalena Lechowska). Repertuar będzie wyjątkowy. Usłyszeć będzie można tradycyjne tanga argentyńskie oraz polskie tanga warszawskie nawiązujące do folkloru miasta, w tym te odwołujące się do dzielnicy Wola.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, jednakże na warsztaty obowiązują zapisy. Każdorazowo w warsztatach może uczestniczyć do 12 par.

Warsztaty tanga:
14.11, godz. 19:30 - 20:15
22.11, godz. 18:30 - 19:15
23.11, godz. 17:30 - 18.15
Koncert:
23.11, godz. 19:00 - 19:45

Miejsce:
Wolskie Centrum Kultury
Ul. Działdowska 6, Warszawa

Dodatkowe informacje/zapisy:
tel. 503 152 129

e-mail: kontakt@polskietango.pl
polskietango.pl
FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/2120240181535002/


Projekt „Tango dla Woli” finansuje m.st. Warszawa.