skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

9 listopada 2016, 14:48 Wybierz Człowieka bez Barier!

Kapituła wybrała 20 półfinalistów tegorocznej, XIV już edycji konkursu „Człowiek bez barier” organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Celem akcji jest wyróżnienie osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa stanowią przykład dla innych i motywację do przełamywania trudności w życiu codziennym.

Na podstawie głosów internautów jednemu z kandydatów przyznana zostanie Nagroda Publiczności. Szansę na nią mają: Bawer Aondo-Akaa, Magdalena Biegańska, Iwona Cichosz, Ewa Durska, Agnieszka Filipkowska, Dariusz Gajko, Jolanta Golianek, Cezary Kopiczko, Łukasz Krasoń, Adam Kujawa, Krzysztof Kurowski, Magdalena Lesiewicz, Andrzej Łukasik, Wojciech Makowski, Rafał Mikołajczyk, Grzegorz Płonka, Agata Romik-Kopeć, Bartłomiej Rzońca, Janusz Skowron i Rafał Wilk. Głosować można do 21 listopada.
Opis osiągnięć kandydatów oraz formularz do głosowania znajdują się na stronie: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/357899;jsessionid=94FE2AF3D745C045E5E3E8820A0CAF34
Tytuł „Człowiek bez barier” jest przyznawany od 2003 roku. W konkursie nagradzane są osoby, które mimo niepełnosprawności odnoszą sukcesy w różnych dziedzinach życia zawodowego i społecznego, są przedsiębiorcze, biorą los w swoje ręce, pokonują bariery i dzięki temu stają się wzorami postępowania dla innych ludzi – także pełnosprawnych.


.