skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

19 sierpnia 2016, 09:21 Mustang w Sieradzu

Mieszkasz w Sieradzu, Zduńskiej Woli, Złoczewie, a może jesteś przejazdem w sieradzkim grodzie? Przyjdź na otwarty, bezpłatny pokaz filmu bez barier. Tym razem Fundacja „Kultury bez Barier”, Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych w Sieradzu oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zapraszają na film „MUSTANG” w reżyserii Deniz Gamze Ergüven.
Pokaz odbędzie się 24 sierpnia 2016 r. w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu, ul. Żwirki i Wigury 4. Początek projekcji o godzinie 15.00. Film będzie zaopatrzony w audiodeskrypcję dla niewidomych i napisy dla niesłyszących.
Po projekcji zapraszamy na warsztaty artystyczne, które będą nietypową formą dialogu o filmowej fabule.
„Mustang” to debiutanckie dzieło młodej, tureckiej reżyserki. Pięć nieokiełznanych dziewczyn, pięć żywiołów i jedno silne pragnienie – wolności. Jednak w świecie, w którym ciągle pokutuje przeświadczenie, że kobieta powinna „znać swoje miejsce”, bohaterki będą musiały zaryzykować wszystko, aby żyć po swojemu. Film był nominowany do Oscara. Podbił serca canneńskiej publiczności, wywołując ożywioną dyskusję dotyczącą wolności i praw współczesnych kobiet.
Pokaz filmu jest organizowany w ramach projektu „Wędrujący Dom Kultury” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.