skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

18 sierpnia 2016, 14:13 Widzieć inaczej

„Śpiewać każdy może…” – przekonywał nas przed laty Jerzy Stuhr. A niektórzy z nas to nawet powinni, ponieważ mają ku temu talent i umiejętności. Z myślą o nich właśnie organizowane są konkursy i przeglądy, chociażby takie jak XXIII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Muzycznej Osób Niewidomych i Słabowidzących „Widzieć inaczej”, do udziału w którym zaprasza Miejski Dom Kultury w Turku.

W konkursie mogą wziąć udział soliści i zespoły artystyczne, których członkami są osoby niewidome i słabowidzące. Przegląd odbędzie się 22 października br., ale kartę zgłoszenia oraz informację o zespole i osiągnięciach należy przesłać na adres Miejskiego Domu Kultury w Turku do 3 października br. Liczyć się będzie kolejność nadesłanych zgłoszeń.
Występy zespołów i solistów oceniać będzie jury złożone ze specjalistów, którzy brać będą pod uwagę dobór repertuaru, wykonanie oraz ogólny wyraz artystyczny. Zwycięzca otrzyma nagrodę Burmistrza Turku – 900 zł. Ponadto jury przyzna nagrody I, II, III, a także wyróżnienia. Karta zgłoszenia oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie MDK – http://www.mdk.turek.pl/konkursy/23-ogolnopolski-przeglad-tworczosci-muzycznej-osob-niewidomych-i-slabowidzacych/

Miejski Dom Kultury w Turku
ul. Kościuszki 13
62-700 Turek
tel (063) 2800020, fax (063) 2800022,
e-mail: mdk@turek.net.pl
http://www.mdk.turek.pl/