skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

17 sierpnia 2016, 13:27 Sierpniowe noce i dnie

Niespełniona romantyczna miłość, rozpamiętywanie przeszłości i mierzenie się z trudną rzeczywistością, która nie tak przecież miała wyglądać – skąd my to znamy? Ano choćby z powieści.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Poli Gojawiczyńskiej w Podkowie Leśnej serdecznie zaprasza do udziału w II edycji Podkowiańskiego spaceru z… W tym roku będą to „Noce i dnie” Marii Dąbrowskiej, a wydarzenie odbywać się będzie w ostatnią sobotę sierpnia (27.08) w godz. 12.00–14.00.
Gościem honorowym spotkania będzie Ewa Elżbieta Głębicka – dr hab., profesor nadzwyczajny, kierownik Pracowni Dokumentacji Literatury Współczesnej Instytutu Badań Literackich PAN, która opracowała prezentowaną podczas wydarzenia korespondencję. W głośnym czytaniu fragmentów powieści udział wezmą aktorzy: Bożena Furczyk i Marcin Popczyński, w których interpretacji usłyszymy również fragmenty korespondencji Marii i Mariana Dąbrowskich z lat 1909-1925 pt. „Ich noce i dnie”. Organizatorzy zachęcają również do udziału osoby z dysfunkcją narządu wzroku, dla których przygotowano wybrane fragmenty prezentowanych tekstów w brajlu. Spacer zakończy wystąpienie Ewy Elżbiety Głębickiej prezentujące okoliczności związane z opracowaniem korespondencji Marii i Mariana Dąbrowskich. Przewidziana jest też niespodzianka nawiązująca do jednej ze scen ekranizacji powieści Marii Dąbrowskiej.

Spacer rozpocznie się przy siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Poli Gojawiczyńskiej (ul. Błońska 50, Podkowa Leśna), na miejsce dojechać można kolejką WKD ze stacji Warszawa Zachodnia (odjazd o godz. 10.33). Osoby zainteresowane pomocą w dotarciu na miejsce proszone są o kontakt z Fundacją VIS MAIOR pod nr telefonu: 22 370 28 75, mail: biuro@fundacjavismaior.pl