skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

19 lipca 2016, 14:37 Islandia bez barier

Przebywacie na wakacjach w Sieradzu, okolicach, a może jesteście w stanie zaplanować wyjazd do tego pięknego miasta:)?! Wpadajcie na islandzki film bez barier!

Fundacja Kultury bez Barier, Koło Terenowe Polskiego Związku Niewidomych w Sieradzu i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zapraszają na pokaz filmu "Barany - islandzka opowieść", który odbędzie się 20 lipca (środa) o godz. 15:00 w bibliotece, ul. Żwirki i Wigury 4.
Wstęp jest bezpłatny. Prosimy o rezerwację miejsc:
Anna Żórawska: rezerwacje@kulturabezbarier.org, tel/SMS 512 396 475
Film opatrzony zostanie audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Rozłożona zostanie pętla indukcyjna dla osób korzystających z aparatów słuchowych.W razie potrzeby zapewniamy tłumacza języka migowego.
Pokaz będzie połączony z warsztatami artystycznymi.

O filmie:
"Barany - islandzka opowieść" rozgrywa się w scenerii dalekiej Północy i opowiada historię dwóch braci mieszkających na odludziu i rywalizujących ze sobą hodowców rzadkiej odmiany islandzkich owiec. Bracia żyją w zgodzie z wielowiekową tradycją. Cenią ponad wszystko swoją wolność, a przy tym nie rozmawiają ze sobą od czterdziestu lat. Wieloletni braterski spór nabiera nowej siły, gdy nieprzewidywane zdarzenia zagrożą ich dotychczasowemu życiu. Film jest przepełniony błyskotliwymi obserwacjami, ciepłem i ironicznym humorem. Powstał według scenariusza Grimura Hakonarsona, który również obraz wyreżyserował.



Pokaz filmu jest organizowany w ramach projektu "Wędrujący Dom Kultury" dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.