skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

13 lipca 2016, 13:50 Piękno bez barier

16. lipca (sobota) o godzinie 20.00 w Amfiteatrze Bemowo (Warszawa, ul. Raginisa 1) odbędzie się Gala Finałowa Miss Polski na Wózku 2016, wstęp wolny!

Wybory Miss Polski na Wózku to przedsięwzięcie organizowane przez Fundację Jedyna Taka mające na celu zmianę wizerunkową kobiet z niepełnosprawnością. Fundacja poprzez swoje działania podkreśla, że każda kobieta, niezależnie od stanu sprawności swojego organizmu, ma prawo czuć się piękna i tak być odbierana przez społeczeństwo. W myśl zasady piękno bez barier Fundacja Jedyna Taka pragnie zwrócić uwagę na to, że wózek nie powinien być wyznacznikiem atrakcyjności, a niepełnosprawność przeszkodą w realizowaniu się w życiu.
Finałowa dwunastka po tygodniowych warsztatach Miss, zaprezentuje się na scenie w trakcie Gali Finałowej, by olśnić widzów swoją urodą, gracją i osobowością. Dziewczyny zaprezentują się w specjalnie przygotowanej choreografii, a także odpowiedzą na pytania, które zostaną dla nich przygotowane.
Całe wydarzenie zostanie poprowadzone przez Aleksandrę Kostkę, pogodynkę z TVP2. W tym roku oczekiwanie na werdykt jury umili nam Sound'n'Grace – polski chór, wykonujący muzykę gospel, soul, R&B i funk.
Jednak to nie wszystko.
Podczas Gali Finałowej Miss Polski na Wózku 2016 odbędzie się również oficjalne otwarcie projektu Miss Wheelchair World – konkursu piękności skierowanego do najpiękniejszych kobiet z całego świata, poruszających się na wózku inwalidzkim. Wydarzenie to będzie miało miejsce w 2017 roku w Warszawie.
Gala Finałowa Miss Polski na Wózku 2016 to nie tylko wybór tej najpiękniejszej, ale również świetna muzyka, dobra zabawa i mnóstwo emocji.
Komu Katarzyna Kozioł, miss Polski na wózku 2015 przekaże koronę? Dowiemy się już w najbliższą sobotę.
Dzięki wsparciu Fundacji Kultury Bez Barier organizator zapewnia tłumaczenie na język migowy, audiodeskrypcję i pętlę indukcyjną. Gala Finałowa Miss Polski na Wózku 2016 odbywa się w miejscu dostępnym dla osób poruszających się na wózkach.
Wydarzenie będzie transmitowane przez internet na stronie: jedyna-taka.pl

W tym roku po raz pierwszy przyznany zostanie tytuł Miss Mediów Społecznościowych. Otrzyma go finalistka, której zdjęcie zbierze najwięcej głosów na fanpage'u Fundacja Jedyna Taka https://www.facebook.com/FundacjaJedynaTaka. Głosować można do 16 lipca do godz. 18:00.

Organizator Konkursu: Fundacja Jedyna Taka
Współorganizatorzy konkursu: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Bemowskie Centrum Kultury, Stołeczna Estrada
Więcej informacji:
Michał Mazur
Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy
Tel. 22 443 34 09, e-mail: michal.mazur@um.warszawa.pl