skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

7 czerwca 2016, 14:32 Dostępne muzeum w Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy serdecznie zaprasza osoby z dysfunkcją wzroku na cykliczne oprowadzania po muzealnych ekspozycjach. Oprowadzanie z audiodeskrypcją odbywać się będzie w każdy ostatni czwartek miesiąca, o godz. 16.00. Pierwszą wystawą, z którą zapoznają się zwiedzający, będzie wystawa stała „Twórczość Leona Wyczółkowskiego”, poświęcona patronowi muzeum. Zachęcamy Państwa do skorzystania z propozycji Muzeum. Wstęp wolny.

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego to bydgoska instytucja muzealna o profilu historyczno-artystycznym, posiadająca jedną z największych kolekcji dzieł Leona Wyczółkowskiego oraz sztuki współczesnej.
Muzeum szczyci się także zbiorem unikatowych zabytków archeologicznych, w tym najstarszych z epoki kamienia oraz kolekcją monet ze wszystkich mennic czynnych w Polsce na przestrzeni wieków, także z mennicy bydgoskiej.
Na odwiedzających czekają ponadto pamiątki historyczne z regionu bydgoskiego. W czterech budynkach i zespole spichrzy znajdujących się w centrum miasta prezentowane są wystawy stałe: Mennica Bydgoska, Wyspa Młyńska, Historia i teraźniejszość, Galeria Sztuki Nowoczesnej, Od Starego Rynku do placu Wolności, Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy, W grodzie Bydgosta, Tajemnice życia wczesnośredniowiecznych mieszkańców Bydgoszczy i okolic, Na pograniczu Wielkopolski i Pomorza. Bydgoszcz i region u zarania dziejów, Twórczość Leona Wyczółkowskiego.
Najnowszy odział Muzeum, otwarty w 2011 roku, czyli usytuowane w dawnej niemieckiej fabryce nitrogliceryny – EXPLOSEUM – Centrum techniki wojennej DAG Fabrik Bromberg jest niewątpliwie jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych nie tylko w skali województwa kujawsko-pomorskiego, ale i całego kraju.
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego to także muzeum bez barier. „Staramy się sprostać oczekiwaniom i wymaganiom, jakie niesie ze sobą obsługa gości z dysfunkcjami, którzy są mile widziani w naszych progach. Osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom, o ile stopień niepełnosprawności wymaga opieki, przysługuje bezpłatny wstęp” – czytamy na stronie Muzeum.
Kontakt:
http://muzeum.bydgoszcz.pl/muzeum_bez_barier/88,0,0,0,Muzeum-bez-barier
e-mail: muzeum@muzeum.bydgoszcz.pl
Dział Edukacji i Promocji
tel.: 52 58 59 910
tel.: 52 58 59 911
tel.: 52 58 59 914