skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

27 kwietnia 2016, 14:27 Apple bez barier

O tym, jak Apple odmieniło codzienność osób niewidomych, napisano już wiele. Próby tej podjęli się również twórcy czasopisma „Mój Mac Magazyn”, oddając swoje łamy osobom niewidomym i słabowidzącym.
To właśnie 3-tysięczne, bieżące wydanie czasopisma skupiło się na szeroko pojętej dostępności produktów od Apple dla osób z problemami wzroku. Hasłem przewodnim tego numeru jest „Apple bez barier”. Na kolejnych stronach czytelnik znajdzie m.in. wywiady z Grzegorzem Kozłowskim – prezesem Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym czy Piotrkiem Witkiem – autorem wielu audycji na Tyflopodcaście, a także omówienie udogodnień, do których od lat przyzwyczaiła nas firma z Cupertino.
Zachęcam do lektury przede wszystkim osoby, które zamierzają rozpocząć swoją przygodę z urządzeniami oznaczonymi nadgryzionym jabłuszkiem.
„Mój Mac Magazyn” w pliku pdf można bezpłatnie pobrać ze strony http://mojmac.pl/2016/04/16/4-apple-bez-barier/, a wersję audio można kupić w serwisie Audioteka za symboliczną złotówkę: http://audioteka.com/pl/audiobook/moj-mac-magazyn