skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

21 marca 2016, 13:13 Wiosna z kulturą bez barier

„Wiśniowy sad” oraz „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” – to tytuły w sam raz na wiosnę. A jak z treścią – warto sprawdzić samemu. Fundacja Kultury bez Barier zaprasza osoby z niepełnosprawnością sensoryczną na marcowe spotkania z teatrem i filmem.

Sztuka Antoniego Czechowa „Wiśniowy sad” (z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących) zostanie wystawiona na deskach Teatru Studio 29 marca (we wtorek), o g. 19.00.
„Wiśniowy sad” to komedia o dramatycznym uciekaniu przed życiem. Nikt tu nie potrafi wziąć odpowiedzialności za swój los. Utrwalają fikcję, odklejają się od realu, karmią iluzją. Zawsze idzie jakieś „nowe”, a odchodzi „stare”. Czechow opisuje, jak bardzo się tego faktu boimy. Jacy śmieszni jesteśmy w tej bezradności wobec zmian i tragiczni w niezrozumieniu ich konieczności.
autor: Antoni Czechow
przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska
Reżyseria: Agnieszka Glińska
czas trwania: 110 min (bez przerwy)
Koszt biletu: 30 zł.
Rezerwacje: magdalena.grabowska@teatrstudio.pl oraz edukacja@teatrstudio.pl
Więcej informacji: http://www.teatrstudio.pl/spektakle/81,wi%C5%9Bniowy-sad/

Natomiast projekcja filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” w reż. Janusza Majewskiego odbędzie się 30 marca (w środę), o g. 17.30 w Mazowieckim Instytucie Kultury. Film również jest opatrzony audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Wstęp na pokaz jest wolny. Słuchawki do audiodeskrypcji będą wydawane tuż przed seansem.
"Excentrycy" to niezwykła historia jazzmana (Maciej Stuhr), który u schyłku lat 50-tych XX wieku powraca z Anglii do Polski. Wraz z grupą ekscentrycznych muzyków zakłada swingowy big-band. Gwiazdą zespołu zostaje Modesta (Natalia Rybicka), wspólnie odnoszą wielki sukces. Muzyk szybko traci głowę dla uwodzicielskiej 
i tajemniczej femme fatale. Wkrótce zaczyna ich łączyć gorący romans. Jako "Król 
i Królowa swingu" ruszają w trasę koncertową po Polsce, a ich życie zaczyna przypominać hollywoodzki film. Czy uczucie okaże się prawdziwe?

Liczba miejsc na spotkania jest ograniczona, organizatorzy proszą o rezerwację.
Rezerwacja: Anna Żórawska
e-mail: rezerwacje@kulturabezbarier.org
tel/SMS: 512 396 475