skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

4 marca 2016, 12:02 Warszawa tańczy tango

Trzymiesięczne warsztaty taneczne, koncert i milonga to atrakcje, które dla Warszawiaków przygotowali organizatorzy projektu „Warszawa tańczy tango”. Wydarzenia dostępne będą dla wszystkich zainteresowanych – bez względu na wiek i umiejętności taneczne. Mile widziane na parkiecie są także osoby niewidome i słabowidzące.

Trzymiesięczny cykl warsztatów dla wszystkich zainteresowanych rozpocznie się już w marcu. Zajęcia realizowane będą w formule międzypokoleniowej, a poprowadzi je doświadczony nauczyciel pochodzący z Argentyny – Cristian Rubin. Nauka tanga dostosowana będzie także do potrzeb osób niewidomych/niedowidzących.
Finał projektu to impreza taneczna – milonga połączona z koncertem polskiej muzyki tangowej w wykonaniu grupy Mowa Trio.

Tangowa tradycja Warszawy ma już ponad 100 lat. W okresie dwudziestolecia międzywojennego tango można było usłyszeć na stołecznych dancingach, w teatrze, lub zatańczyć je w trakcie popularnych fajfów. To Warszawa stała się centrum rozwoju polskiego tanga – fenomenu w skali światowej. W tym czasie powstało kilka tysięcy tang pisanych w języku polskim, z muzyką polskich kompozytorów, a wykonywane były one np. przez Hankę Ordonównę, Mieczysława Fogga czy Stanisławę Nowicką. Śmiało możemy stwierdzić, że Warszawa tego okresu pulsowała w rytmie tanga.
Co ważne, zainteresowanie tangiem wśród mieszkańców miasta nieustannie trwa. Dlatego Fundacja Kulturo zaprasza do przeżycia muzycznej przygody i zatańczenia tanga w Warszawie.

Warsztaty tanga, godz.: 19:00-20:00
marzec: 9, 11, 22, 24, 30
kwiecień: 11, 12, 20, 29
maj: 17, 20

Impreza finałowa 24 maja
Warsztaty: 18:30-19:15
Impreza taneczna (milonga) i koncert tang w wykonaniu zespołu Mowa Trio: 20:00-22:00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Na warsztaty obowiązują zapisy:
kontakt@polskietango.pl
tel. 503 152 129

Miejsce:
Mazowiecki Instytut Kultury
ul. Elektoralna 12
stacja metra: Ratusz Arsenał

Więcej informacji, a także bieżące zapowiedzi na stronie polskietango.pl
i fundacjakulturo.org
Projekt „Warszawa tańczy tango” finansuje m.st. Warszawa.