skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

2 marca 2016, 12:49 Pamiętajmy o ogrodach

Niezwykły świat przyrody, która od lat opiera się ekspansji miasta, bogactwo przyrodniczego rezerwatu Morysin oraz różnorodność i historia ogrodów – to oferta Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, które zaprasza na bezpłatne spacery organizowane z myślą o osobach z niepełnosprawnością wzroku.

Dowiemy się podczas nich, jak rozpoznać pierwsze oznaki wiosny; przekonamy się, o czym mówią wilanowskie rzeźby; nauczymy się rozpoznawać ptaki po śpiewie, a gatunki drzew, używając wyłącznie zmysłu dotyku. Niezwykłe opowieści edukatorów dodatkowo umilą czas spędzony wśród wilanowskiej przyrody.
Spacery będą skupione wokół następujących tematów:
• „Morysin – dzikość miejsca”
• „Różnorodność przyrodnicza ogrodów wilanowskich”
• „Ogrody Wilanowa – na styku historii i kultury”
Terminy spacerów z grupami ustalane są indywidualnie.
Muzeum zaprasza również na spacery otwarte, skierowanie głównie do osób indywidualnych. Terminy dostępne są w poniższym linku:
http://wilanow-palac.pl/spacery_przyrodnicze.html
Na bezpłatne spacery można zapisywać się do końca marca.
Rezerwacja i więcej informacji:
Oliwia Karpińska
e-mail: okarpinska@muzeum-wilanow.pl
tel.: 509094279
Spacery odbywają się w ramach projektu „Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie” realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.