skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

8 grudnia 2015, 09:16 Teatralne poszukiwanie siebie

9 grudnia o godzinie 14:30 w Teatrze Powszechnym w Łodzi odbędzie się kolejny spektakl (48. premiera) zrealizowany specjalnie w ramach autorskiego cyklu dyrektor Ewy Pilawskiej dla osób niewidomych i słabowidzących. Będzie to sztuka Marty Guśniowskiej „Ony”.

„Ony” to opowieść o poszukiwaniu siebie i własnego miejsca w świecie. Główny bohater wyrusza w baśniową podróż, przemierza świat w poszukiwaniu ojca. Ma trudne dzieciństwo, bolesne wspomnienia. Podróżując, przeżywa liczne przygody i zdobywa mnóstwo nowych doświadczeń. Droga, którą przebywa, sprawia, że dojrzewa, staje się dorosłym.
„Ony” to sztuka dla młodzieży, czyli dla ludzi, którzy powoli żegnają się z wiekiem dziecięcym, by w końcu zacząć rozumieć świat i funkcjonować w nim w sposób bardziej świadomy – by stać się dorosłymi. Ale to też sztuka dla dorosłych, którzy pamiętają ten moment i te wydarzenia, gdy stawali się dopiero dorosłymi.
Reżyseria: Ewa Pilawska.
Obsada: Małgorzata Goździk, Katarzyna Grabowska, Marta Jarczewska, Jarosław Dziedzic, Jakub Firewicz, Damian Kulec, Michał Lacheta.
O projekcie Teatr dla niewidomych i słabowidzących: http://powszechny.pl/pl/inicjatywy/teatr-dla-niewidomych-i-slabo-widzacych
Wstęp bezpłatny. Konieczne jest potwierdzenie obecności: bilety@powszechny.pl lub telefonicznie: 42 633 25 39 wew. 314.