skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

3 grudnia 2015, 11:26 Wyklucz jaskrę

Jaskra jest podstępną chorobą wzroku i przez długi czas może nie dawać jednoznacznych objawów. Tylko regularne wizyty kontrolne u okulisty pozwolą w porę zdiagnozować i podjąć leczenie nieprawidłowego widzenia. Dlatego warto skorzystać z możliwości bezpłatnego zbadania wzroku.

12.12.2015 od 9.00 do 14.00 w Centralnej Przychodni Rehabilitacyjnej Polskiego Związku Niewidomych odbędzie się Biała Sobota pod hasłem " Wyklucz Jaskrę"
Pacjenci będą mogli bezpłatnie skorzystać z konsultacji lekarskiej, wykonać niezbędne badania takie jak np. ciśnienie oka, pachymetria czy OCT.
Osoby zainteresowane udziałem w badaniach proszone są o kontakt z rejestracją pod nr. tel. 22 635-67-02.

Jaskra jest drugą po zaćmie najczęstszą przyczyną ślepoty w Krajach rozwiniętych, jednak zdaniem WHO groźniejszą, ponieważ uszkodzenie nerwu wzrokowego jest nieodwracalne. Szacuje się, że ponad połowa chorych na jaskrę pozostaje niezdiagnozowana.
Nieświadomość choroby wynika ze stopniowego rozwoju i Braku wyraźnych objawów. Około 60% przypadków jaskry jest wykrywane przypadkowo, a aż 70% przypadków jaskry jest wykrywana zbyt późno, by uratować widzenie, nawet przy intensywnym leczeniu.

Kontakt:
Centralna Przychodnia Rehabilitacyjno – Lecznicza
ul. Karmelicka 26 (wejście od ul. Miłej), 00-181 Warszawa
tel. 22 6356702
przychodniapzn.pl