skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Na bieżąco

24 listopada 2015, 14:51 Objazdowy Tymoteusz

To pełna temperamentu, rozśpiewana propozycja dla najmłodszych, wesoła opowieść o przyjaźni małego misia, Tymoteusza Rymcimci z Psiuńciem Przybłędą. Duże kolorowe lalki, niczym wielkie maskotki, animowane przez aktorów na żywym planie, wzbudzają od razu zaufanie maluchów; sprawiają, że kontakt z widownią staje się niezwykle ciepły.
Prosta, nieco dydaktyczna fabuła, potraktowana przez autora i realizatorów z sympatycznym dystansem, służy przede wszystkim teatralnej zabawie, ale jest w niej również miejsce na wzruszenie i refleksje.

Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza na spektakl „Tymoteusz Rymcimci” z audiodeskrypcją i napisami oraz warsztaty edukacji o teatrze; wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat.
Przedstawienie będzie grane:
• 25.11. w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim,
• 26.11. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. Ludwika Braille’a w Bydgoszczy
• 27.11. w Gdańskim Archipelagu Kultury.

Czas trwania spektaklu: 1 godz.
Reżyseria – Zdzisław Rej, scenografia – Jan Zieliński, muzyka –Krzysztof Arciszewski, asystent reżysera – Sławomir Mozolewski. Występują: Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Rafał Ksiądzyna, Radosław Biniek, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz, Sławomir Mozolewski.
W każdej z miejscowości na godzinę przed spektaklem, w ramach projektu zostaną również przeprowadzone zajęcia warsztatowe – lekcje teatralne dla dzieci z dysfunkcjami.
Projekt "Posłuchaj teatru" odbywa się w ramach programu "Kultura dostępna", dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Miasta Jelenia Góra.