skocz do treści

Pochodnia - Miesięcznik społeczny Polskiego Związku Niewidomych

Sprostowania, ogłoszenia, komunikaty

W grudniowej "Pochodni", w tekście Pana Krzysztofa Górskiego zatytułowanym: "W gościnie u Prałata", pojawiło się nieścisłe stwierdzenie, że brałem udział w konkursowych przesłuchaniach. Oświadczam, że nigdy nie stawałem do konkursu na festiwalach "Widzieć muzyką". Na ostatnim festiwalu miałem wielką przyjemność w słuchaniu innych muzyków. Czasami jestem członkiem rady artystycznej. W pierwszych edycjach występowałem jako instruktor i pianista bydgoskiego kwartetu jazzowego "Alteracje" i kabaretu "Ćwiek". Od tamtej pory do dziś, w razie potrzeby, jestem akompaniatorem nie tylko bydgoskich wokalistów.
Marek Andraszewski
Od redakcji: Przepraszamy Pana Marka za tę niezręczność.
Duszpasterstwo zaprasza
Krajowe Duszpasterstwo Niewidomych serdecznie zaprasza na rekolekcje - "Czas wyciszenia i modlitwy". Organizujemy je w dniach od 29 kwietnia (początek o godzinie 18) - do 2 maja i zakończymy tradycyjnie obiadem w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża w Laskach. Dojazd autobusem podmiejskim 708 i 726, z przystanku przy Placu Wilsona w Warszawie do przystanku Laski-Zakład. Koszt pobytu w Domu Rekolekcyjnym wynosi 100 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 kwietnia pod adresem: Duszpasterstwo Niewidomych, ul. Piwna 9/11, 00-265 Warszawa, tel. (0-22) 831-02-21/22, fax: 635-80-51.
* * *
Zapraszamy też na ogólnopolską pielgrzymkę (nie wycieczkę!) niewidomych i ich przewodników w dniach 9-10 września br. (w piątek i sobotę). Celem naszego pielgrzymowania będzie tym razem Sanktuarium św. Stanisława, biskupa i męczennika, w Szczepanowie, czyli miejscu jego urodzenia.
Program: przyjazd do Szczepanowa i uroczyste rozpoczęcie pielgrzymki - 9 września w godz. 12-13.30. O godz. 19 rozjedziemy się na noclegi do parafii. Drugiego dnia o godz. 9.30 spotkamy się w Sanktuarium św. Stanisława. Pielgrzymkę zakończymy obiadem.
Koszt (nocleg, kolacja w piątek, śniadanie i zupa z "wkładką" w sobotę) wynosi 10 zł od osoby. Dojazd, jak również posiłek południowy w piątek, we własnym zakresie. Aby uniknąć niepotrzebnego zamieszania, prosimy o potwierdzenie skorzystania z posiłku w sobotę po zakończeniu pielgrzymki.
Zgłoszenia pisemne (termin upływa 15 czerwca) prosimy kierować do Krajowego Duszpasterstwa Niewidomych na adres podany wyżej. Przyjazd poszczególnych grup, zaopatrzonych w tablicę z nazwą ośrodka, 9 września od 12-13.30 na parking w pobliżu sanktuarium. Recepcja znajduje się przy sanktuarium.
* * *
Sprzedam półtorarocznego psa rasy Golden Retriwer, dobrze ułożonego, o bardzo łagodnym i delikatnym usposobieniu. Jadwiga Sawa - tel. (0-22) 635-70-49, kom. 600-319-677.
* * *
Mam 48 lat, I grupę inwalidztwa wzroku, ale poruszam się samodzielnie. Jestem rozwiedziony i chciałbym poznać w celu matrymonialnym panią - może być niepełnosprawna. Listy z dopiskiem "dla Józefa" proszę przesyłać na adres "Pochodni".
* * *
Sprzedam komputer z oprogramowaniem i skanerem. Cena 1000 złotych. Tel. (0-22) 758-23-67 lub 692-42-32-42. Ryszard Sawa.
* * *
Mam 36 lat, wykształcenie filologiczne. Jestem osobą słabowidzącą samotnie wychowującą dwoje dzieci. Mam naturę domatorki i społecznika, lubię także długie spacery. Poszukuję przyjaciela na dobre i złe, uczuciowego, ciepłego, potrafiącego docenić wartości intelektu. Listy w brajlu i czarnym druku z dopiskiem "dla Doroty" proszę kierować na adres redakcji.
* * *
Nawiążę kontakt z osobami interesującymi się poezją, muzyką, powieścią historyczną. Sam gram na gitarze, mam 44 lata i jestem całkowicie niewidomy. Listy proszę przesyłać w brajlu lub czarnym druku na adres: Mirosław Tarnowski, ul. Reymonta 52/8, 43-100 Tychy, tel. (0-32) 218-30-54.